دوران نوجوانی من - چگونه یک داستان ترسناک بنویسیم؟

چگونه یک داستان ترسناک بنویسیم؟

چگونه,داستان,ترسناک,بنویسیم؟,

جستجو
چگونه یک داستان ترسناک بنویسیم؟

http://www.hipstercrite.com/wp-content/uploads/2012/05/Writer-1000x676.jpg

ハート のデコメ絵文字سلام دوستای خلم،ببخشید،گلم!!ハート のデコメ絵文字
ハート のデコメ絵文字دیدم چون خودم  می خوام یه داستان ترسناک بنویسمハート のデコメ絵文字
ハート のデコメ絵文字و هم بعضی از دوستان مثل پردیس خانم داستان ترسناک ハート のデコメ絵文字
ハート のデコメ絵文字می نویسن بهتره که براتون آموزشش رو هم بذارم.ハート のデコメ絵文字
ハート のデコメ絵文字بفرمایید ادامه ی مطلبハート のデコメ絵文字
ハート のデコメ絵文字کپی آزاده نظر هم یادتون نره!!!!!ハート のデコメ絵文字

はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字はーと のデコメ絵文字

آیا شما داستان های كابوس واری را كه موهای تنتان را سیخ بكند دوست دارید؟آیا عاشق ژانر وحشت هستید؟

اگر به هر دو سئوال های بالا پاسخ بلی داده اید،یعنی به جای درستی آمده اید. در اینجا به نكاتی اشاره می كنیم كه به شما می گوید چگونه یك داستان ترسناك و دلهره آور بنویسید.

 

گام ها

"با شخصیت ها و موقعیت ها آغاز كنید" چیزی باید در شخصیت ها و یا موقعیت ها وجود داشته باشد كه به آنچه كه قرار است در داستان روی دهد،كمك كند.مثلا چادر زدن یك خانواده در جنگل- نقل مكان یك زوج جوان به مكانی در همسایگی یك خانواده مرموز-یك مادر تنها كه با اقوامش دیدار می كند و..

شما می توانید موقعیت را برای خواننده شرح دهید.

 

"دریابید كه كشمكش اصلی داستان به چه صورتی بهترین تاثیر را دارد" این كشش می تواند بواسطه یك قاتل قتل های زنجیره ای باشد یا یك رویداد ماوراء طبیعت ویا تجربه ای دهشتناك برای شخصیت های اصلی و..

این داستان شماست و شما در آن حق انتخاب دارید. نهایت تلاش خود را بكنید تا كشش داستانتان در موضوعی ترسناك باشد.

 

"داستان خود را با مسایل روحی بیامیزید." در بیان وحشیگری و خونریزی افراط نكنید. در عوض به ذهن خود مراجعه كنید و یك تجربه ی بسیار ترسناك را كه تا كنون داشته اید به خاطر آورید. این همان كلید موفقیت شماست.

 

"میان شخصیت های داستان، موقعیت آنها و كشمكش داستان ارتباط موثری برقرار كنید."

به عنوان مثال،گروهی دختر در یك پارتی شبانه دور هم جمع شده اند، ناگهان یك افسر پلیس وارد راهرو می شود و به آنها در مورد یك زندانی فراری هشدار می دهد،سپس...

 

"از بهترین ها بیاموزید" داستان های ترسناك موفق را بخوانید.به عنوان مثال نوشته های استفن كینگ.

شرح جزئیات بهترین روش برای ترساندن مردم در موقعیت های ترسناك است.البته توجه كنید كه در این زمینه افراط نكنید.

 

"داستان را پیچ و تاب دهید" می توانید با موقعیت های عادی كمی داستان را پیچ و تاب دهید؛ این كار كمك می كند كه خواننده از تنش داستان دور شود و كمی استراحت كند. همچنین می توانید با استفاده از درام داستان را پیچ و تاب دهید.مردم می دانند كه داستان ترسناك شما دارای بخش های جدی نیز هست.

برای پیچ و تاب داستان می توانید از معما نیز استفاده كنید با این كار شما از داستانتان شاهكاری می سازید كه حتی خودتان را نیز متحیر می كند.

 

"با رعایت اعتدال از زبانهای مختلف بهره بگیرید" اما توجه كنید كه اگر خواننده كلمات داستان را نفهمد خسته می شود و داستان را سطحی می خواند و به طور واقعی به آن توجه كافی نخواهد داشت و حتی ممكن است كتاب را نیمه خوانده رها كند.

جزئیات را به خوبی شرح دهید. شخصیت ها، موقعیت ها و احساسات را با دقت تمام تشریح كنید.

 

نكات

برای الهام گرفتن، فیلمهای ترسناك و مهیج بیشتری نگاه كنید. داستان های ترسناك بیشتری بخوانید.كتابخانه ها ، فروشگاه های كتاب و فروشگاه های فیلم را برای الهام گرفتن جستجو كنید.

فیلمهای ترسناك ژاپنی، كره ای و اغلب فیلم های بریتانیایی از فرمول رایج در فیلمهای ترسناك هالیوودی پیروی نمی كنند،بنابر این سعی كنید چند مورد از این فیلم ها را تماشا كنید.غیر قابل پیش بینی بودن یكی از فاكتورهای مهم در فیلم های ترسناك است.

از كسانی كه به ژانر وحشت علاقه دارند سئوال كنید كه چه نوع از داستان های ترسناك را بیشتر دوست دارند. داستانهای ترسناك روحی، ترسناك جسمی، ترسناك اروتیك، داستان های كوتاه اسرار آمیز، رومانتیك های سیاه، داستان های كوتاه ماوراءالطبیعت، زنده شدن مردگان، مخاطرات جادویی، جادوی غرب، قصه ارواح، داستان بقاء و یا كمدی ترسناك.

به چیزهایی كه شما را به وحشت می اندازد فكر كنید.اگر از آنها می ترسید، آن را بیان كنید، ارواح؟ خب احتمالا شما راجع به ارواح بهتر می نویسید تا در مورد عنكبوت ها(بخصوص اگر شما عنكبوت ها را دوست داشته باشید).

راجع به تجربیات ترسناك خود بنویسید و جزئیات دراماتیك به آن اضافه كنید.

 

هشدارها

اگر مشغول نوشتن یك كمدی ترسناك هستید، بیش از حد آن را خنده دار نكنید چون مردم زمانی كه می خندند نمی توانند بترسند.اگر پیچ و تاب داستان شما با ماجرایی رمز آلود است از بیان معمای بیش از حد خودداری كنید چون مردم نیاز پیدا می كنند كه درك كنند چه اتفاقی در حال روی دادن است و این آنها را از ترسیدن دور می كند.اگر از درام استفاده می كنید ماجرا را بیش از حد غمگین نكنید چون قرار است مردم از شنیدن و خواندن داستان ترسناك شما جیغ بكشند و نه از شدت گریه!

از الگوی داستانهای ترسناك هالیوودی دوری كنید. از الگوهای فیلم های ترسناك معمولی الگو بگیرید تا داستانتان به سادگی قابل پیش بینی نباشد.تلاش كنید كه مبتكر باشید.

 

انفجار و نبرد با اسلحه ترسناك نیست. به كلی از نوشتن آنها دوری كنید.اگر پلیس های مسلح یك ساختمان را به كلی نابود كنند،هرچند كه نبردی ترسناك و ماوراءطبیعی داشته باشند،وجود این نبرد با اسلحه ساختار داستان شما را خراب می كند.بهتر است از شخصیت های بی سلاح كه هیچ وسیله ای برای دفاع از خود ندارند استفاده كنید.

 

كاركترهای بی عرضه خواننده را آزار می دهند . پس هیچ گاه شعور خواننده را دست كم نگیرید. یك كاركتری كه شمع روشن می كند ،تنها و به آرامی از پله های تاریك بالا می رود، در حالیكه می داند یك هیولا آن بالاست نمی تواند تنش داستان را افزایش دهد. یك انسان واقعی در چنین موقعیتی فرار می كند و یا از دیگران كمك می خواهد مگر اینكه دلیل موجهی برای به خطر انداختن زندگی اش داشته باشد. خواننده این ها را می داند.

در خلق جنایات باور نكردنی از مسیر خود خارج نشوید.ایرادی ندارد كه از جنایت و خونریزی به میزان كم و برای توصیف صحنه استفاده كنید. ولی در این مورد نیز اعتدال را رعایت كنید. بیان بیش از حد جزئیات جنایت و خونریزی هیچگاه داستان را از آنچه كه هست ترسناك تر نمی كند. این كار به داستان شما ظاهری منزجر كننده و خشن می دهد كه ترسناك نیست؛ احمقانه است!

 

چیزهایی كه نیاز دارید

یك كامپیوتر و پرینتر(یا مداد و كاغذ)

یك میز تمیز و مرتب

یك قوه تخیل خوب

یك ذهن آرام و مقداری زمان

                  http://www.wikihow.com/Write-a-Scary-Story

 

دوشنبه 29 دی 139310:24 ب.ظکیانا پرویزینظرات ()
نظرات این مطلب
دوشنبه 26 خرداد 1399 02:22 ب.ظ
نوشته هات رو خوندم.عالی بودن.من یک مشکل دارم.وقتی داستانم رو مینویسم،بعد نوشتن چند صفحه از داستان نوشتن منصرف میشم.
دوشنبه 26 خرداد 1399 02:22 ب.ظ
نوشته هات رو خوندم.عالی بودن.من یک مشکل دارم.وقتی داستانم رو مینویسم،بعد نوشتن چند صفحه از داستان نوشتن منصرف میشم.
سه شنبه 26 خرداد 1394 12:30 ق.ظ
سلام مشکل اساسیه من اینه داستانی ک میخوام بنویسم توفضای ایرانی باشه یاخارجی؟؟؟
پاسخ کیانا پرویزی :
جوابت رو واست ایمیل می کنم
جمعه 18 اردیبهشت 1394 09:15 ب.ظ
مرسی حالا یاد گرفتم برای داستانی که برات گفتم
پاسخ کیانا پرویزی :
آوووووووووووووو
منم سامارا رو از روی همین می نویسم!!!
آخرین مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic